Digital Taxation Forum Prague 2019

22. 02. 2019

Vysoká škola ekonomická v Praze, Komora daňových poradců ČR, IFA Česká republika a Grant Thornton pořádají v pátek 22. 2. 2019 na VŠE v Praze "Digital Taxation Forum Prague 2019". 

Pokračující digitalizace ekonomiky přináší výzvy pro daňové systémy. Jak a kde spravedlivě a efektivně zdanit digitální transakce? Je vhodným řešením navrhovaná digitální daň? Jakým způsobem v tomto směru upravit stávající daň z příjmů a DPH?  Otázky sdílené ekonomiky, kryptoměn a další budou diskutovat odborníci z praxe, akademické sféry i státní správy.

Hlavní témata pro tři panely jsou:

  • modely a transakce v digitální ekonomice,
  • daňové a účetní aspekty digitální ekonomiky,
  • digitální ekonomika z pohledu DPH.

Pozvání jako přednášející přijali mimo jiné Ladislav Mejzlík (děkan FFÚ VŠE v Praze), Petr Toman (KDP ČR, KPMG), Philip Baker (Law Faculty, University of Oxford), Seth Benzell (MIT) a Mojmír Hampl (ČNB). V úvodu vystoupí také poslanec Evropského parlamentu, Luděk Niedermayer.

Konference bude simultánně tlumočena do češtiny a angličtiny.

Konference se koná dne 22. 2. 2019 na VŠE v Praze, nicméně pokud v tuto dobu nemůžete být v Praze, je možné konferenci sledovat i v přímém přenosu on-line. Po zakoupení přístupu je možné sledovat konferenci prakticky odkudkoli.

 

 

Zpět